Archiwum kategorii: komunikaty

Finał ligi okręgowej

Gratulujemy drużynie KLS Piechowice awansu do III ligi

Wyniki finału

drużyna c.o. 1 2 3 4 5 razem
BKB III Bolesławiec 6.1 2 21  15  22  66.1
KLS Piechowice 0 29 19  36  36  120

Tym samym klasyfikacja końcowa ligi okręgowej wygląda następująco

Miejsce Drużyna Nominalna liczba PKLi
1  KLS Piechowice 150
2  BKB III Pogrom Bolesławiec 147
3  Konfeks II Legnica 143
4  LKB Lwówek Śląski 140
5  KKS Ren-But Złotoryja 136
6  KBS I Miłkowice 133
7  KB Zabobrze Jelenia Góra 129
8  ZKBS II Zgorzelec 125
9  KBS Piast Lubań 122
10  SBS Impas Lubin 118
11  ŚSS Bolko-Dolgaz Wałbrzych 115
12  KTB Impas Kamienna Góra 111
13  MKS Nysa Zgorzelec 108
14  KS Bazalt Sulików 104
15  KBS II Miłkowice 100

04.06.2016 godz. 9.00 Bolesławiec, ul. Modłowa 7, w budynku firmy Appel

Harmonogram gier:

Rozegrane będzie 5 segmentów po 12 rozdań na stołach z zasłonami. Drużyna z wyższego miejsca po rundzie zasadniczej otrzyma 6.1 imp carry over.
09.00 – 10.42 Segment 1
11.00 – 12.42 Segment 2
13.00 – 14.42 Segment 3
14.42 – 15.30 przerwa obiadowa
15.30 – 17.12 Segment 4
17.30 – 19.12 Segment 5

Półfinały ligi okręgowej

W półfinalach grają następujące pary:

KS KONFEKS II Legnica – KLS Piechowice – rozegrano 08.05.2016

drużyna c.o. 1 2 3 4 5 razem
Konfeks II Legnica 6.1 12 14 9 16  x 57.1
KLS Piechowice 0 44 21 43 31 139

BKB II Bolesławiec – LKB Lwówek Śląski – 14.05.2016 godz. 9.00 Bolesławiec, Restauracja Toscano, Rynek.

Wyniki

Harmonogram gier:

Rozegrane będzie 5 segmentów po 12 rozdań na stołach z zasłonami. Drużyna z wyższego miejsca po rundzie zasadniczej otrzyma 6.1 imp carry over.
09.00 – 10.42 Segment 1
11.00 – 12.42 Segment 2
13.00 – 14.42 Segment 3
14.42 – 15.30 przerwa obiadowa
15.30 – 17.12 Segment 4
17.30 – 19.12 Segment 5

Liga okręgowa – ćwierćfinały

Wyniki ćwierćfinałów na zywo

Rozgrywki odbędą się 24 kwietnia 2016 r w Miłkowicach (świetlica GOKiS w Siedliskach).

Harmonogram gier:

Rozegrane będzie 5 segmentów po 12 rozdań na stołach z zasłonami. Drużyna z wyższego miejsca po rundzie zasadniczej otrzyma 6.1 imp carry over.

  • 10.00 – 11.42   Segment 1
  • 12.00 – 13.42   Segment 2
  • 13.42 – 14.30   przerwa obiadowa
  • 14.30 – 16.12   Segment 3
  • 16.30 – 18.12   Segment 4
  • 18.30 – 20.12   Segment 5

 

Kurs instruktorski

Komisja Szkoleniowa PZBS organizuje w dniach 15-21.08.2016 w Stasikówce kurs instruktorski.

Chętni do wzięcia udziału proszeni są o zgłaszanie się bądź wstępne deklaracje udziału. Przypominam, że osoby, które uzyskały tytuł Instruktora PZBS warunkowo zobowiązane są w ciągu 12 miesięcy do odbycia kursu i zdania egzaminu pod rygorem utraty tytułu.

Komisja Szkoleniowa PZBS planuje także zorganizowanie w sezonie 2016/17 kursu trenerskiego w formie kilku zjazdów 3-4 dniowych, o charakterze studiów podyplomowych.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt e-mailowy pod adres
marek.wojcicki@bridge.com.pl bądź telefoniczny 881 060 384

Marek Wójcicki
Przewodniczący Komisji Szkoleniowej PZBS

NEWS

IV termin 21 lutego 2016 odbędzie się w˙Miłkowicach 

Terminy zjazdów

III termin – 17.01.2016 – Lubań –  runda 7,8,9

IV termin – 21.02.2015 – Miłkowice – runda 10, 11, 12

V termin – 06.03.2016 – Miłkowice – runda 13,14,15

Termin dodatkowy – 03.04.2016 – Lubań – runda 5, 6

 

 

Walkowery w lidze

Zarząd MZBS Karkonosze przypomina ustalenia regulaminowe dotyczące walkowerów (paragraf 12 regulaminu rozgrywek)

par. 12 Walkower

  1. Przegraną bez walki (V.O.) jednej lub obu drużyn orzeka się w przypadku, gdy:
    • mecz nie odbył się przy braku uzasadniających ten fakt przyczyn
    • mecz nie może być uznany za zakończony z winy jednej lub obu drużyn
    • mecz odbył się w okresie zawieszenia sekcji lub drużyny
    • w meczu wziął udział zawodnik nieuprawniony
    • zmieniono samowolnie termin meczu (decyzja do uznania KGiK)
  2. Drużyna winna walkowera (oznaczana jako B) otrzymuje najmniejszy możliwy wynik wynikający ze sposobu obliczania rezultatów (np. 0 VP). Ponadto, drużyna może ponieść dodatkowe konsekwencje (w tym finansowe) przewidziane przez organizatora.
  3. Drużyna, która wygrała walkowerem (oznaczana jako A) jako wynik meczu otrzymuje największą z trzech liczb (bez zaokrąglania):
    • 120% punktów przewidzianych za remis (12 VP dla skali 20:0),
    • własna średnia drużyny A do momentu walkowera (pod warunkiem, że drużyna ta rozegrała co najmniej połowę meczy, przewidzianych w danej fazie rozgrywek)
    • maksymalna wygrana drużyny A minus średnia drużyny B uzyskana do momentu walkowera.
  4. Drużyna, która w dwóch różnych terminach (zjazdach) nie stawi się na jeden lub większą liczbę meczów, może zostać wykluczona z dalszych rozgrywek, zaś jej sekcja ukarana grzywną w wysokości 100,00 zł

Drużyny, które w I zjeździe oddały walkowera powinny dokładnie się zapoznać z p. 4 w/w paragrafu.

Organizacja i terminarz ligi okręgowej MZBS Karkonosze 2015/2016

W grupie Karkonosze zgłoszonych zostało 15 drużyn:
  1. BKB POGROM Bolesławiec – Zdzisław Patreuha – Kapitan – zp29@poczta.onet.pl
  2. KB ZABOBRZE Jelenia Góra – Nowakowski Bogdan – Kapitan – zabobrze.kb@gmail.com
  3. KTB IMPAS – Kamienna Góra– Jan Tur -Kapitan – dominik.homoncik@onet.pl
  4. KBS PIAST Lubań – Zajączkowski Janusz – Kapitan – arturstepien0@op.pl
  5. LKB Lwówek Śląski – Zatylny Jerzy – Kapitan – prokobud.jzatylny@wp.pl
  6. KLS Piechowice – Dębiczak Waldemar – Kapitan – logik@matematyka.net
  7. KS BAZALT Sulików – Piątek Ireneusz – Kapitan – mikawa1@wp.pl
  8. MKS NYSA – Zgorzelec – Augustyniak Andrzej -Kapitan – aaaugust@o2.pl
  9. ZKBS II – Zgorzelec – Klimczak Zdzisław – Kapitan – z.klimczak1@wp.pl
  10. KKS REN BUT Złotoryja – Birowski Piotr – Kapitan birek@wp.pl
  11. KBS Miłkowice I Miłkowice – Ryszard Rączkowski – Kapitan – miroslawa.stachura@vp.pl
  12. KBS Miłkowice II Miłkowice – Mirosława Stachura – Kapitan –miroslawa.stachura@vp.pl
  13. KS Konfeks II Legnica – Marek Czerniawski – Kapitan – czerniawskimarek@wp.pl
  14. SBS Impas Lubin – Jan Grocholski – Kapitan – jan522@tlen.pl
  15. ŚSS Bolko-Dolgaz Wałbrzych – Sławomir Waszczuk – Kapitan – laboratoriumlesniak@wp.pl
W rundzie zasadniczej drużyny grają każda z każdą – 5 zjazdów po 3 mecze w terminach:
  1. 08.11.2015 – Sulików, Plac Wolnośći 9, GOK Ip.
  2. 22.11.2015 – Miłkowice/Siedliska
  3. 17.01.2016 – Lubań
  4. 21.02.2016 – Lubań
  5. 6 lub 13   03.2016? – Miłkowice/Siedliska

Wszystkie mecze 24 rozdaniowe na stołach bez zasłon VP wg skali ułamkowej 10:10

Szczegółowy terminarz meczy

Godziny rozpoczęcia meczów w czasie zjazdu:

1 mecz / I połowa – 9.00 -10.30
1 mecz / II połowa – 10.45 – 12.15
2 mecz / I połowa – 12.30 – 14.00

przerwa obiadowa do 14.45

2 mecz / II połowa – 14.45 -16.15
3 mecz / I połowa – 16.30 – 18.00
3 mecz / II połowa – 18.15 -19.45

Następnie 6 najlepszych drużyn zagra play off (mecze 60 rozdaniowe – 5×12) o miejsca 1-6 wg schematu:
  1. Drużyna z 3 miejsca wybiera drużynę z miejsc 5,6
    Drużyna z 4 miejsca gra z niewybraną z miejsc 5,6
    Zwycięzcy awansują do półfinału
    Pokonani zajmą miejsca 5 i 6 (wg miejsc po rundzie zasadniczej)
  2. Drużyna z 1 miejsca wybiera drużynę Zwycięską z terminu nr 1
    Drużyna z 2 miejsca gra z niewybraną Zwycięską z terminu nr 1
    Zwycięzcy awansują do finału
    Pokonani zajmą miejsca 3 i 4 (wg miejsc po rundzie zasadniczej)
  3. Finaliści grają o 1-2 miejsce

Drużyny z wyższego miejsca po rundzie zasadniczej mają c/o  w wysokości 5,1 imp.
Mecze rozgrywane na stołach z zasłonami.

Miejsce i termin meczy play off będzie ustalone w zależności od drużyn biorących udział.

Terminarz ligi okręgowej

W lidze okręgowej MZBS Karkonosze zostało zgłoszonych 15 drużyn

Rozgrywki w rundzie zasadniczej będą odbywały się  w systemie zjazdowym w wybrane niedziele po 3 mecze – razem 15 meczów (w tym pauza) w Miłkowicach (Siedliska), Lubaniu i Sulikowie.

1 zjazd – 8 listopada 2015 w Sulikowie

Pozostałe zjazdy po 2 w Lubaniu i Miłkowicach (terminy i miejsce w trakcie uzgadniania)

Koordynator i sędzia – Sławomir Zimniak