Sukces młodzieży z Bolesławca

W dniach 10-14 maja 2017 roku odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Lubuskie 2017. W tym roku olimpiada rozgrywana była w Drzonkowie, niedaleko Zielonej Góry.

Nasza bolesławiecka młodzież wystąpiła w ośmioosobowym składzie zdobywając najlepsze w historii miejsce naszego klubu – BKB Bolesławiec, mianowicie ex aequo 5 z dorobkiem 27,5 punktów.  W zmaganiach finałowych olimpiady uczestniczyli: Alicja Myśliwiec, Katarzyna Jakieła, Julia Midera, Bartosz Macioł, Patryk Patreuha, Jakub Patreuha, Karol Kozioł i Michał Józków. Występ w tej imprezie, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów (kat. 16 – 18) był nadzwyczaj udany, biorąc pod uwagę dwa medale, które przywieźliśmy z tej imprezy. Patryk i Jakub Patreuhowie zdobyli 2- krotnie srebrny medal – na zapis maksymalny oraz na imp-y. Blisko medalu były Alicja i Katarzyna, które zajęły 4 miejsce.

Bardzo dobry występ naszej bolesławieckiej młodzieży zawdzięczamy pracy trenera Rolanda Lippika, który już nie raz udowodnił, że nasza młodzież potrafi zdobywać medale.

Gratulujemy świetnej postawy naszej młodzieży i  trzymamy kciuki życząc wszystkim młodym olimpijczykom dalszych sukcesów przy brydżowym stoliku.