Archiwum kategorii: news

Boże Narodzenie 2023

Niechaj nadchodzące święta
Będą radosne, zdrowe i miłe,
A Nowy Rok przyniesie
Spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów – także brydżowych.

życzy Zarząd MZBS Karkonosze

Boże Narodzenie

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy

Zarząd MZBS Karkonosze

Wielkanoc

Niech te święta będą pełne nadziei, wiary i miłości!
Serdecznych spotkań przy wielkanocnym stole,
życzy
ZARZĄD MZBS  „KARKONOSZE”

Świąteczne życzenia

Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku!

Zarząd MZBS Karkonosze

Turniej Trzech Granic

Pragnę złożyć na ręce naszego Kolegi Kostka Pawlikańca podziękowania i gratulacje Organizatorom za sprawne oraz doskonałe zorganizowanie tak prestiżowej imprezy w ramach Turnieju Trzech Granic .

Jest to już druga tak licząca się impreza na terenie działania MZBS Karkonosze.

 Pragnę pogratulować wszystkim działaczom Zgorzelca a w szczególności koledze Kostkowi Pawlikańcowi za zrealizowanie (tak doskonałe) imprezy rangi krajowej.

Nie tak łatwo w dzisiejszych czasach o ludzi którzy bezinteresownie i z taką determinacją realizują swoje marzenia dla dobra naszego sportu.

CHWAŁA CI I WAM ZA TO

Nie sądzę abym mógł użyć w tak krótkim wpisie wszystkich przymiotników którymi można by wyrazić naszą wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tak Fantastycznej imprezie.

Drogi Kostku Tak trzymać !!!!!!!!!!!

Prezes MZBS Karkonosze

Turniej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jak sprawić aby na turniej brydża sportowego przyszli nowi uczestnicy? Na tak postawione pytanie odpowiada Julianna Olszewska ze Złotego Stoku!!! Zdobycie sponsorów, pozyskanie środków celowych a przede wszystkim osób chętnych do pomocy oraz gry i… niemożliwe staje się faktem!

W dniu 03 czerwca b.r. w Złotym Stoku odbył się I Turniej Brydżowy o Puchar Burmistrza Złotego Stoku.

Organizatorem głównym był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złotym Stoku. Partnerzy: Gmina Złoty Stok oraz Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. Do sukcesu imprezy przyczyniło się stowarzyszenie działkowców no i sami słuchacze UTW!  Przesympatyczne Panie przygotowały poczęstunek: własnoręcznie upieczone ciasta i chleby na zakwasie. Ponadto:  smalec, kiszone ogóreczki, kanapeczki… Palce lizać!

Panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy uczestnicy uśmiechnięci i zadowoleni. Może to taki „złotostocki” mikroklimat?

Pani Burmistrz Grażyna Orczyk ufundowała puchary w 2 kategoriach: zaawansowani oraz początkujący.  Startowało 13 par. Po rozegraniu 30 rozdań puchary zdobyli koledzy z pobliskich Ziębic: Maksymilian Karpierz – Grzegorz Tarka (zaawansowani) oraz Marian Gwiazdowski – Ludwik Urzędowski (początkujący). A wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w turnieju oraz pamiątkowe medale z zabytkowej kopalni złota.

Sędziował Marek Drecki.

A jak grają uczestnicy zajęć brydżowych UTW ze Złotego Stoku? Oto wraz z Partnerką (początkująca) w 8 rundzie dosiadamy się do stolika, przy którym zasiadają Panie: Cecylia Jureczek i Alina Krygier. „Gramy w brydża  od pół roku” mówi Pani Cecylia „I bardzo nam się podoba!” „Mamy zajęcia 2 razy w tygodniu w ramach UTW. To nasz pierwszy w życiu turniej. Podoba nam się, że są bidding box-y, bo nic nie trzeba mówić”. No to gramy:

Rozdanie nr 28 NS po partii, rozdawał W.

Jako N otrzymałem:

K64
98654
95
A103

Licytacja:

W                           N                            E                             S

Pas                        pas                        pas                        1trefl  (3+trefle; 12-20PC)
1kier                     ?

i mam problem: Kontra=4 piki; pas – czy Partnerka wznowi? Więc:

1BA                       2karo                    pas

Pas                        ?

i mam 2-gi problem: „kradną nam rozdanie!!! Gdzie jest policja?!!!” Więc:

3trefl(???)          pas…

Nie było to najcelniejsze: żabę zjadła moja Partnerka (-2 czyli -200). Pełny max dla przesympatycznych Przeciwniczek. Wejście 1 kier z 4-ki „na wist”!!! Czy nie tak się gra „na max-y”? Brawo!!! (Minimax: 2 kier na linii NS +140). Już się boję, co to będzie za rok!

Całe rozdanie

Wojciech Raczyński

Sukces młodzieży z Bolesławca

W dniach 10-14 maja 2017 roku odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Lubuskie 2017. W tym roku olimpiada rozgrywana była w Drzonkowie, niedaleko Zielonej Góry.

Nasza bolesławiecka młodzież wystąpiła w ośmioosobowym składzie zdobywając najlepsze w historii miejsce naszego klubu – BKB Bolesławiec, mianowicie ex aequo 5 z dorobkiem 27,5 punktów.  W zmaganiach finałowych olimpiady uczestniczyli: Alicja Myśliwiec, Katarzyna Jakieła, Julia Midera, Bartosz Macioł, Patryk Patreuha, Jakub Patreuha, Karol Kozioł i Michał Józków. Występ w tej imprezie, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów (kat. 16 – 18) był nadzwyczaj udany, biorąc pod uwagę dwa medale, które przywieźliśmy z tej imprezy. Patryk i Jakub Patreuhowie zdobyli 2- krotnie srebrny medal – na zapis maksymalny oraz na imp-y. Blisko medalu były Alicja i Katarzyna, które zajęły 4 miejsce.

Bardzo dobry występ naszej bolesławieckiej młodzieży zawdzięczamy pracy trenera Rolanda Lippika, który już nie raz udowodnił, że nasza młodzież potrafi zdobywać medale.

Gratulujemy świetnej postawy naszej młodzieży i  trzymamy kciuki życząc wszystkim młodym olimpijczykom dalszych sukcesów przy brydżowym stoliku.