Turniej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jak sprawić aby na turniej brydża sportowego przyszli nowi uczestnicy? Na tak postawione pytanie odpowiada Julianna Olszewska ze Złotego Stoku!!! Zdobycie sponsorów, pozyskanie środków celowych a przede wszystkim osób chętnych do pomocy oraz gry i… niemożliwe staje się faktem!

W dniu 03 czerwca b.r. w Złotym Stoku odbył się I Turniej Brydżowy o Puchar Burmistrza Złotego Stoku.

Organizatorem głównym był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złotym Stoku. Partnerzy: Gmina Złoty Stok oraz Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. Do sukcesu imprezy przyczyniło się stowarzyszenie działkowców no i sami słuchacze UTW!  Przesympatyczne Panie przygotowały poczęstunek: własnoręcznie upieczone ciasta i chleby na zakwasie. Ponadto:  smalec, kiszone ogóreczki, kanapeczki… Palce lizać!

Panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy uczestnicy uśmiechnięci i zadowoleni. Może to taki „złotostocki” mikroklimat?

Pani Burmistrz Grażyna Orczyk ufundowała puchary w 2 kategoriach: zaawansowani oraz początkujący.  Startowało 13 par. Po rozegraniu 30 rozdań puchary zdobyli koledzy z pobliskich Ziębic: Maksymilian Karpierz – Grzegorz Tarka (zaawansowani) oraz Marian Gwiazdowski – Ludwik Urzędowski (początkujący). A wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w turnieju oraz pamiątkowe medale z zabytkowej kopalni złota.

Sędziował Marek Drecki.

A jak grają uczestnicy zajęć brydżowych UTW ze Złotego Stoku? Oto wraz z Partnerką (początkująca) w 8 rundzie dosiadamy się do stolika, przy którym zasiadają Panie: Cecylia Jureczek i Alina Krygier. „Gramy w brydża  od pół roku” mówi Pani Cecylia „I bardzo nam się podoba!” „Mamy zajęcia 2 razy w tygodniu w ramach UTW. To nasz pierwszy w życiu turniej. Podoba nam się, że są bidding box-y, bo nic nie trzeba mówić”. No to gramy:

Rozdanie nr 28 NS po partii, rozdawał W.

Jako N otrzymałem:

K64
98654
95
A103

Licytacja:

W                           N                            E                             S

Pas                        pas                        pas                        1trefl  (3+trefle; 12-20PC)
1kier                     ?

i mam problem: Kontra=4 piki; pas – czy Partnerka wznowi? Więc:

1BA                       2karo                    pas

Pas                        ?

i mam 2-gi problem: „kradną nam rozdanie!!! Gdzie jest policja?!!!” Więc:

3trefl(???)          pas…

Nie było to najcelniejsze: żabę zjadła moja Partnerka (-2 czyli -200). Pełny max dla przesympatycznych Przeciwniczek. Wejście 1 kier z 4-ki „na wist”!!! Czy nie tak się gra „na max-y”? Brawo!!! (Minimax: 2 kier na linii NS +140). Już się boję, co to będzie za rok!

Całe rozdanie

Wojciech Raczyński